poniedziałek, 27 sierpnia 2012

EEG Jaśka ;-) dla zainteresowanych ;-)

Badanie z 16.02.2012r.
Opis:

Badanie wykonano w stanie czuwania, w niepokoju ruchowym, częściowo przy otwartych oczach. Zapis zróżnicowany przestrzennie, modyfikowany licznymi artefaktami ruchowymi i mięśniowymi. Czynność podstawową w okolicach potyliczno - ciemieniowych stanowią skąpe i nieregularne fale alfa o częstotliwości 8-9 Hz i amplitudzie 45uV współwystępujące z licznymi falami wolnymi theta 4-7Hz o podobnej i nieco wyższej amplitudzie oraz nałożoną czynnością beta. W odprowadzeniach przednich liczne artefakty z mrugania utrudniają ocenę czynności bioelektrycznej. Rz obecna. Fs i Hv bez istotnego wpływu na zapis. Zapis modyfikowany licznymi artefaktami, utrudniającymi miarodajną ocenę wykazuje zbyt wolną w stosunku do wieku czynność bioelektryczną w okolicach potyliczno - ciemieniowych obustronnie.

8 komentarzy:

 1. echem kompletnie nic nie rozumiem, ale mam nadzieje ze wyszło dobrze, chocna takie z tego dziwnego opisu nie wyglada

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Nie wygląda dobrze bo nie jest dobrze... Mamy "powtórzyć badanie za kilka miesięcy" bo "zmiany są, ale mogą wynikać z ZA"

   Usuń
 2. Odpowiedzi
  1. pod opisem EEG był opis kolejnego badania... może w epikryzie coś jest choć z tego co pamiętam to...

   Usuń
  2. tak jak myślałam...w epikryzie jest tylko przepisane zdanie z opisu...nic więcej ;-(

   Usuń
  3. Hm..nie ma zapisu czy eeg jest prawidlowe czy nieprawidłowe?

   Artefakty powstały pewnie dlatego, ze Jasiek się ruszał. Podczas dotychczasowych eeg u Frania fragmenty z artefaktami byly zawsze wycinane. Aaaa i miałam zapytać, czy podczas eeg jasiek miał stymulacje (leppa stroboskopowa?)

   Usuń
  4. Wyżej miała byc 'lampa stroboskopowa'

   Haniu, zobacz tutaj - znajoma podesłała mi ten link:
   http://www.medico-brain.pl./eeg.html

   Usuń
  5. Na EEG Jaśka mi porwali...poszłam odnieść kubek do dali i jak wróciłam to go już nie było...Czekałam potem pod gabinetem EEG na niego... badanie trwało jakieś 20 minut...
   To właśnie wtedy żeby zrobić rezonans, usg tętnic i EEG spędziliśmy w szpitalu 8 dni, choć wszystko zajęło nieco ponad godzinę w sumie...
   Teraz wolę zrobić badanie prywatnie bo jak widać i opis w szpitalu kiepski nam zrobili :-/

   Usuń